AYBÜ’ de ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden bütün öğrencileri ve mezunları hizmetlerimizden faydalanabilir.
Kariyer Merkezi, AYBÜ Cinnah Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürüyoruz.
AYBÜ Kariyer Merkezi hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. İnternet sitemizde güncel olarak yer alan iş, staj, eğitim ve etkinlik ilanlarına başvuru yapabilir, başvuru süreçlerinde yaşadığınız herhangi bir problem olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlgili ilanların duyurularını AYBÜ KARMER sosyal medya hesaplarımız ve e-posta kanallarımız aracılığıyla takip edebilirsiniz. Kariyer danışmanlarımızdan sistemde yer alan bilgilerine göre uygun olarak belirtilen tarih ve saatlerde randevu alabilirsiniz.
AYBÜ KARMER internet sitesinde; o Özgeçmiş ve niyet mektubu hazırlayarak işverenlerle iletişim kurabilirsiniz.
o Yayımlanmış iş, staj, eğitim, etkinlik ve burs ilanlarını inceleyebilir ve başvurabilirsiniz.
o Danışmanlarımızdan akademik ve psikolojik danışmanlık ve akran-mezun danışmanlığı konularında destek için randevu alabilirsiniz.
o İşverenler size kolaylıkla burs, iş/staj teklifi sunabilir.
karmer.aybu.edu.tr adresi üzerinden sisteme giriş yapıp “CV Oluştur” sekmesinde bulunan özgeçmiş formunu doldurduktan sonra dosyanızı PDF formatında cihazınıza indirebilir ve çıktı alabilirsiniz.
Sisteme giriş yaptıktan sonra " İş / Staj Başvuruları" sekmesinde yayımlanmış olan güncel ilanlardan size uygun olana, özgeçmiş ve niyet mektubunuzu yükleyerek başvurabilirsiniz.
Sisteme giriş yaptıktan sonra "Burslar" sekmesinde bulunan güncel bursların başvuru şartlarını inceleyerek size uygun olan burs ilanına başvurabilirsiniz.